E dini ku qëndron problemi kur keni dhimbje barku, kapsllëk, gazra apo fryrje barku…

​Dhimbje barku apo gazra? Kapsllëk dhe bark i fryrë? Ja problemi që keni në organizëm.

Sipas statistikave thuhet se 8 nga 10 individë vuajnë nga sindroma e zorrës nervoze. Njerëzit të cilët pretendojnë se kanë probleme me zorrët, ndihen të fryrë dhe shpesh ushqimi që konsumojnë ju bie rëndë në stomak, thuhet se kanë sindromën e zorrës nervoze.

Në përgjithësi simptoma të tilla si:

-Gazrat

-Fryrje stomaku

-Kapsllëku

-Dhimbje barku etj

Tregojnë edhe për rritjen e tepërt të baktereve brenda zorrëve të vogla. Në rastet kur niveli i baktereve është i ulët atëherë kjo gjë bën të mundur funksionimin siç duhet të organizmit. Arsyet që çojnë në këtë gjendje janë dieta e varfër ushqimore, përdorimi i medikamenteve të caktuara si kontraceptivëve, antibiotikëve, konsumimi i alkoolit dhe sasia e ulët e aciditetit në stomak.

Në këto raste është shumë e rëndësishme që të pastroni bakteret nga zorrët për shkak se mund të ndikojë në shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Advertisements

2 thoughts on “E dini ku qëndron problemi kur keni dhimbje barku, kapsllëk, gazra apo fryrje barku…

  1. I’m not positive where you’re getting your info, however great topic. I must spend some time learning more or working out more. Thanks for fantastic information I used to be looking for this information for my mission.

    Like

  2. Thank you, I’ve recently been looking for information approximately this topic for a long time and yours is the best I’ve found out till now. However, what concerning the bottom line? Are you positive concerning the source?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s